Saabiklubi kalender 2011 September


Saabiklubi kalendri 2011 Septembrikuu foto sai tehtud 2010 augustis Pärnus. Täpsemalt vana Pärnu silla kõrval sadamakail.  Sõitsin spetsiaalselt siis veel Ivometsale kuuluvat Sonett III-e pildistama. See oli esimene ja siiani ka ainus kord kui ma kellegi autot spetsiaalselt pildistamas olen käinud. Antud pilt oli sel sessioonil tehtud u 160-st pildist üks esimesi ja näeb originaalis välja sellisena.

Pilt on kuidagi lame ja taevas olevad pilved nõuavad rohkem tähelepanu. Kuna ma olin siis just HDR-ist sisse võetud ja see on ka fotovõistluse reeglitega lubatud. Otse läbi HDR-i lastud pildi üks versioon näeb välja selline.. Selle pildi juures on ebaloomulikult häiriv auto all olev heledam asfalt. Samas auto enda värv on minuarust oluliselt huvitavam kui originaalil. Umbes selle HDR-i väljundi ja kontrastsuse, heleduse ning värvide tugevusega mängides sai tulemuseks pildi, mis ka kalendrisse jõudis. Kalendripilt on küll trükituna natuke erinev, sest kuulu järgi sai see parajalt tööeldud, et trükituna parem välja paistaks.

Lisaks sellele sai tehtud veel mõned töötlused, mis kuhugi ei jõudnud. Üks versioon HDR-ist selle pildi kallal on selline

. Siin aga muutusid eriti halvaks varjud auto all – alavalgustusest tulenevad täpid on vägagi häirivad, kuigi samas selle pildi pilved meeldivad mulle kõige rohkem. Kokkuvõttes meeldib mulle aga selle pildi töötlustest kõige rohkem hoopis järgnev pime pilt. Rattakoobaste servad ja ka aknaklaasi hele post on sellised, pilkupüüdvad. Seda pilti ma aga konkursile ei esitanud.  Liiga töödeldud juba.

Tegelikult meeldis mulle sellest fotosessioonist rohkem hoopis pilt mis kalendrisse ei pääsenud ja samast seeriast on ka mõni ilusam HDR töötlus olemas.  Nendest ehk mõni teine jutt.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *